Embed

El Yapımı Kuluçka Makinası Yapımı Resimli Anlatım Buz DolabındanYanlara vidaladığım profilin üstüne buz dolabının raflarından birini düzelttim üstüne koydum.Onun Üstüne Cam için Buz Dolabının kapısını keserken çıkan sert Staforu koydum Önun Üstünede Köpük KoydumŞu anda kapıyı kapattığımızda Önde Ve Arkada 8-10 cm arası Boşluk Kalıyor..Burası Çıkım Olarak Kullanacağım Bölüm .

 

Kuluçka Makinamın En Son Hali
Raf Çevirme Prensibi Şöyle Kısaca Anlatayım.piliç çevirme motorunu dolabın yan tarafına monte ettim resim 2 de görüldüğü gibi motorun ağız tarafına uyan alyanı bulup ona tij demir kaynattım. bir ucu motorda bir ucu dolabın diğer tarafında olacak sekilde montajını yaptım sonra ip yardımı ile raflara bağladım ipin bir ucu rafı cektiğinde diğer ucu gevşiyor raf rahatlıkla dönuyor üst rfı ise tekrar ip yardımı ile alt rafa bağladım 2side aynı sekilde aynı tarafa dönuyor.

En son olarak sağ yada soldaki ampullerden birinin ortasına 1cm lik bir delik acıoruz orayada fan takıyoruz fan ampullerle beraber devreye girip cıkıyor içeri hava üflüyor dolabın en üstünde 1 delik acıyoruz kirli hava dısarı cıksın. 

Duyuru:
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !